www.pampalka.blog.cz

Kozoroh

6. dubna 2007 v 19:39 |  Horoskopy
Kytice pro Kozoroha: Praktická a upravená
Živel: země
Základní povahové rysy: ctižádostivost, pracovitost
Kladné vlastnosti: trpělivost, odpovědnost, vytrvalost, důvěryhodnost, oddanost, čestnost, pečivost, pilnost, hospodárnost, plánovitost
Záporné vlastnosti: konzervatismus, uzavřenost, vytrvalost, sobectví, sklony k melancholii, pýcha, touha po moci
Naděje a přání: moc, postavení, úspěch, prestiž, obdiv, přízeň, materiální úspěch, trvalý partnerský vztah
Vaše obavy: ponížení, neúspěch, stárnutí, obezita, chudoba, samota
Ovládá vás jedna z nejrespektovanějších a také nejobávanějších planet, Saturn. Tato planeta posiluje vaší sílu, odpovědnost, samostatnost a disciplínu, ale přidává vám chladnost, vypočítavost a sklony k melancholii. Ze všech znamení jste nejvíce praktičtí a také nejpohotovější. Máte silnou víru ve vlastní schopnosti a žijete více pro povinnosti než pro zábavu. Usiluje o postavení bez ohledu na to, co proto budete muset obětovat. Patříte k nejméně doceněným znamením a o svoje místo na Slunci musíte stále bojovat. Jistota, tradice a pořádek, to je pro Kozorohy hodně důležité. Je pro vás důležitá image naprosté spolehlivosti a výkonnosti.
Jak kozoroží muž, tak ženy, v sobě skrývají plachost a jemnost a často z nich vyzařuje vážnost, melancholie a chlad. Ale pokud Kozoroha poznáte blíže, zjistíte, že je to velmi milí, výřeční společník! A navíc praktický, což se do života výborně hodí. Ale to vy jistě víte. Vaše praktické založení se projevuje i ve stahu k zahraničení. Pěstujete jen to, co je produktivní, užitečné a chutné, tedy množství zeleniny a ovoce. Ale rádi vidíte plody svého úsilí i na pečlivě upraveném trávníku a ve spoustě krásných květin, které jsou nenáročné. K takovým rostlinám určitě patří rozchodník. Vytváří veliké trsy plné květů, které jsou ozdobné po celou sezónu. Je to velmi vděčná rostlina, hodí se i k řezu. Rostliny sou pěkné i po odkvětu, kdy se květenství zabarví do hnědočervená a svým způsobem jsou okrasné celou zimu. Vysokou estetickou hodnotu a působivost má strelicie. Poskytuje exkluzivní květy, které vybízí k obdivu. Byla pojmenována po manželce anglického krále Jiřího III. a dodnes roste planě v jižní Africe. Někdy se pro květinové aranžmá volí květy kontrastních barev. Zajímavé aranžmá vznikne v kombinaci karafiátu, strelicie a rozchodníku doplněné borůvčím a exotickou ajánií a leucadendronem. Pokud jde o barvy, volte karafiáty podle květomluvy: červená barva vyjadřuje lásku, růžová sympatie, bílá je výrazem pokory a úcty, žlutá přináší jaro a radost ze života. Karafiáty jsou navíc velmi univerzální květiny a lze je aranžovat tak nápaditě, že je v kytici jen stěží poznáte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama